Danilovgradi është vendbanim i gjerë dhe qendër e njësisë administrativeMal të Zi.

Pak histori

Redakto

Ekonomia

Redakto

Demografia

Redakto

Kultura

Redakto

Politika

Redakto

Shiko edhe këtë

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto
  Commons: Danilovgradi – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

42°33′07″N 19°06′18″E / 42.55194°N 19.10500°E / 42.55194; 19.10500