Danilovgradi është vendbanim i gjerë dhe qendër e njësisë administrativeMal të Zi.

Pak historiRedakto

EkonomiaRedakto

DemografiaRedakto

KulturaRedakto

PolitikaRedakto

Shiko edhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Danilovgradi – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

Koordinatat: 42°33′07″V 19°06′18″L / 42.55194°V 19.10500°L / 42.55194; 19.10500