Disambig.svg Ky artikull merret me komunën, për vendbanimin shiko:Danilovgradi


Komuna Danilovgradi është njësi administrative e niveit lokal në Mal të Zi. Qendër e kësaj njësie është vendbanimi me të njëjtin emër.

Danilovgradi
Komunë
Administrimi
Shteti Flamuri Mali i Zi
Qarku ska
Kryetari i Bashkisë Branislav Đuranović
Partia (DPS - SDP)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 501 km2
Popullsia 16,523 banorë
Dendësia 32,9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Kodi Postal -
Prefiksi +382 81
Faqja Zyrtare www.danilovgrad.cg.yu/

Pak historiRedakto

EkonomiaRedakto

DemografiaRedakto

KulturaRedakto

PolitikaRedakto

Shiko edhe këtëRedakto


Lidhje të jashtmeRedakto

  • ..
  Commons: Komuna e Danilovgradit – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale