David Lynch

regjisor filmash dhe artist amerikan

David Keith Lynch lindi më 20 janar 1946Missoula, Montana, ShBA. Është regjisor dhe aktor amerikan.

David Lynch
U lind në20 janar 1946
Kombësiaamerikan
TitulliDavid Lynch në ndarjen e 42- të ë çmimeve Emmy, në vitin 1990

Biografia Redakto

Jeta e hershme Redakto

Filmografia Redakto

Regjisor Redakto

Aktor Redakto

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto

  Commons: David Lynch – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale