Diskutim:Muhameti

Active discussions
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Muhameti. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Mundsisht hjeke qatfar kryqi para 8 qershorit se me ta pa kush bukur marre ashtë, janë dy sene që nuk shkojnë së bashku. --Luani 1 25 Gusht 2010 02:48 (CEST)

Ai nuk është kryq në kuptimin fetar por shenjë shkencore internationale që simbolizon datën e vdekjes së një personi historik. --Gentius, 25.08.2010, 11:32 (CEST).
Nuk mundet në Wikipedia dy artikuj te ngjajshem , edhe pse ia ndryshon emrin. Andaj mos na maltreto pa nevojë. Planeti 25 Gusht 2010 12:18 (CEST)
E ka kuptimin fetar kryqi, edhe atë tek dokumentimete nga ana e të krishterëve ka ndër të tjerat edhe kuptimin e te vdekurit, siç është vendosja e tij tek varret. Pra, unë nuk pranoj që mua si musliman të më futet kryqi tek varri im, këtë nuk do ta lejonte as ateisti, as budisti, as jehudi, etj-etj. Në këtë këndvështrim, ju fyeni neutralitetin e fjalës dhe mundoheni të shtrembëroni të vërtetë e kuptimit dhe sqarimit të simboleve të ndryshme. Pra, për të mos e zgjatur, kuptimin e kryqit dhe rrjedhën e atij kuptimi mund të e studjoni në literaturë serioze dhe të mos i kombinoni gjërat sipas dëshirës suaj. Puntori (diskutimet) 27 korrik 2012 23:38 (CEST)[]

Largoje ate foto ku thuhet se eshte Muhamedi a.sRedakto

Nuk lejohet qe ju e askush tjeter te paraqet "fotografine" e Muhamedit a.s . Muhamedi a.s ishte shume i bukur , ate mund ta shohin ne enderra ata qe e dojne shume , kush perpiqet ta vizatoje portretin e tij do denohet ashper ne kete jete dhe ne tjetren , Ju lutem largone qdo fotografi ku mundoheni ta paraqisni Muhamedin a.s

Return to "Muhameti" page.