Diskutim:Sami Frashëri

Active discussions
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Sami Frashëri. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtashëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.


Emrat poshtë figuraveRedakto

Poshtë figurave nuk duhen përdorur asnjëherë emra te huaj. Nëse mendoni të kundërtën jepni ju lutem shkakun dhe arësyetimin. Uni 28 Gusht 2006 20:48 (UTC)

LEXO:Sami Frashëri në lindje i njohur si Shemseddin Sami. Arësyetimin ësht vetë fjala.--Hipi Zhdripi 28 Gusht 2006 22:29 (UTC)

Je i sigurte qe ne lindje dmth. ne Frasher te Permetit u quajt ashtu? Te huajt (pshm. turqit) mund ta njohin me emrin Shemseddin, por emri i tij i lindjes me sa di une eshte Sami. Mendoj se duhet ta kthesh perseri ne emrin shqip. Bej si te duash, une nuk jap keshilla. Uni 28 Gusht 2006 22:42 (UTC)

Kthim problematikRedakto

Ky kthim se bashku me kete zhben kontribut jo te parendesishem per imtesite e jetes se personazhit historik ne fjale: ne emer te mbrojtjes ndaj vandalizmit po kryhet nje vandalizem.--Serasqeri (diskutimet) 25 korrik 2018 17:49 (CEST)

Nëse të duket problematike, më lajmëro tek ndonjë administrator që të marrin masa kundër meje.@1l2l3k, është online dhe në disponim për ta bërë këtë.--Udha (diskutimet) 25 korrik 2018 18:31 (CEST)
Editimi i Udhes ktheu nje reference, qe kish qene zhdukur. Une nuk kam ndonje problem me editimin e Udhes, po fjala "bej" mund te rrije, si te Naimi. Mundohuni te ulni gjakrat, dhe evitoni kercenimet, s'bejne pune (bile do ju prishin nese i beni): une ju kam nen vezhgim te dyve. --1l2l3k (diskutimet) 25 korrik 2018 20:10 (CEST)
I shtohet radhojes. --Serasqeri (diskutimet) 25 korrik 2018 20:12 (CEST)

Edhe ketu HyrjaRedakto

@Euriditi, si i heq manifestin politik nga hyrja kur me te orientohemi per kontributin ideologjik te Rilindjes? Kujdes me hyrjet!

PrshRedakto

Shum gjat Kristina Lulaj (diskutimet) 1 prill 2020 13:55 (CEST)

Return to "Sami Frashëri" page.