Dobratini (Besianë)

fshat në Kosovë

Dobratin është një vendbanim në komunën e Podujeves, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gegaj.Ne kete fshat eshte nje burim i ujit i cili quhet Vrella. Gjendet 9km nga qyteti i Podujeves . Permes ketij fshati ka mundesi qe vizitoret te shkojne ne Kaqandoll pastaj ne Bajgore,Mitrovice.

Dobratin
Gegaj
Fshat

Shih dhe këtë Redakto

Lidhje të jashtme Redakto