Dumnica e Epërme (Besianë)

Dumnicë e Epërme është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Livadhi e Epërme.

Dumnicë e Epërme
Livadhi e Epërme
Fshat
Vendndodhja
Dumnicë e Epërme is located in Kosova
Dumnicë e Epërme
Dumnicë e Epërme
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 59′ 12″ Veri

21° 12′ 33″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto