Dvorishti (Besianë)

fshat në Kosovë

Dvorisht është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Mavrisht.

Dvorisht
Mavrisht
Fshat
Vendndodhja
Dvorisht is located in Kosova
Dvorisht
Dvorisht
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 4′ 15″ Veri

21° 7′ 38″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto