Dyz është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë.

Dyz
Fshat
Vendndodhja
Dyz is located in Kosova
Dyz
Dyz
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gallap
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 48′ 12″ Veri

21° 14′ 51″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto