Echium aculeatum

lloj i bimëve
Echium aculeatum
Echium aculeatum
Echium aculeatum
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Boraginales
Familja: Boraginaceae
Grupi: Echium
Echium acutifolium

Echium aculeatum ( lat. Echium acutifolium L.) është bimë e familjes Boraginaceae.

Shiko dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Echium – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale


  Ky artikull në lidhje me biologjinë është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.