Echium aculeatum
Echium aculeatum
Echium aculeatum
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Boraginales
Familja: Boraginaceae
Grupi: Echium
Echium acutifolium

Echium aculeatum ( lat. Echium acutifolium L.) është bimë e familjes Boraginaceae.

Shiko dhe këtë Redakto

Lidhje të jashtme Redakto

  Commons: Echium – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale