Echium pininana

lloj i bimëve
Echium pininana
Echium pininana
Echium pininana
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Boraginales
Familja: Boraginaceae
Grupi: Echium
Echium acutifolium

Echium pininana ( lat. Echium pininana) është bimë e familjes Boraginaceae.

Shiko dhe këtëRedakto

Echium pininana në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Echium – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale