Eddie Murphy (sqt. Edi Marfi) lindi më 3 prill 1961Brooklyn, New York si Edward Regan Murphy. Është një aktor dhe komedian afro-amerikan.

Eddie Murphy
Dreamgirls-film-02.jpg
U lind në
Edward Regan Murphy

3 prill 1961
TitulliEddie Murphy në Dreamgirls

FilmografiaRedakto

Të ardhshëmRedakto

RrogaRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto


  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.