Edmond Hoxha lindi më 10 tetor të vitit 1975 dhe u vra në Pestovë31 janar të vitit 1997, ishte luftëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ndër të parët që iu bashkangjitën kësaj ushtrie për çlirimin e Kosovës.

MirënjohjeRedakto

Shih edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.