El Real de Gandia

komunë në Spanjë


El Real de Gandia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Safor, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. El Real de Gandia ka 2141 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 6.1 km2.

El Real de Gandia
Qytet
Vendndodhja
El Real de Gandia is located in Spanjë
El Real de Gandia
El Real de Gandia

Koordinatat: 38°56′50″V 0°11′26″P / 38.94722°V 0.19056°P / 38.94722; -0.19056

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Safor
Kryetari i Bashkisë Vanessa Martínez
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.1 km2
Lartësia 21 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46727
Koordinatat 38° 56′ 50″ Veri

0° 11′ 26″ Perëndim

Faqja Zyrtare {{URL|example.com|optional display text}}

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto