El Sauzal është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tenerife, të provincës Santa Cruz de Tenerife, në Ishujt Kanare. El Sauzal ka 9076[1] banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 18.31[2] km2.

El Sauzal
Popullsia
 • Gjithsej9.076[1]

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto


28°28′40″N 16°26′10″W / 28.47778°N 16.43611°W / 28.47778; -16.43611