El Tanque

komunë në Spanjë

El Tanque është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tenerife, të provincës Santa Cruz de Tenerife, në Ishujt Kanare. El Tanque ka 2815[1] banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 23.65[2] km2.

El Tanque
TF ElTanque.png
Popullsia
 • Gjithsej2.815[1]

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto


Coordinates: 28°21′20″N 16°46′50″W / 28.35556°N 16.78056°W / 28.35556; -16.78056