El Verger

komunë në Spanjë

El Verger është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Marina Alta, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. El Verger ka 4847 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 8.16 km2.

El Verger
Stema zyrtare e El Verger
Vergel-Mapa de la Marina Alta.svg
Popullsia
 • Gjithsej4.847
Emri i banorëveVergerí, vergerina
Faqja zyrtarewww.elverger.es

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto