Elgit Doda (lindi më 16 dhjetor 1988) është këngëtar, kompozitor dhe producent shqiptar i cili ka qenë autor i shumë këngëve të këngëtarëve të mirënjohur.

Elgit Doda

Doda ka bërë shumë këngë për artistët si Adelina Tahiri, Ronela Hajati, Rezarta Shkurta, Alban Skënderaj, Zajmina Vasjari dhe Ingrid Gjoni. Ai shkroi këngën e Adelina Tahirit në Këngën Magjike 2011, "Ti mos u kthe" dhe Alban Skënderaj në Këngën Magjike 2012 "Refuzoj". Në vitin 2013, ai shkroi këngën e Xhensila Myrtezaj "Liar".

Më 2014 ai debutoi në Këngën Magjike 2014 me këngën "Insta" që i referohet rrjetit social Instagram. Ai vetë e shkroi dhe kompozoi këngën. Ai është martuar së fundmi me aktoren e njohur Klea Huten. Ata presin një femijë bashkë.

Diskografi Redakto

 • 2012 – "Mjaft" (me Adelina Tahiri)
 • 2013 – "Mala Gata" (me Ronela Hajati)
 • 2013 – "Liar" (me Xhensila Myrtezaj)
 • 2014 – "Ti doje..."
 • 2014 – "Insta"
 • 2015 – "Dikush të do"
 • 2015 – "Vetëm ti je" (me Noizy)
 • 2015 – "Në Zemër" (me Jonny Jonas)
 • 2015 – "Blackout" (feat. Zajmina Vasjari)
 • 2016 – "Pa Mu" (me Noizy)
 • 2016 – "Ajer"
 • 2017 – "Ajo iku" (me Alar Band)
 • 2017 – "Asaj"
 • 2017 – "Ndenje" (me Dario Zela)
 • 2018 – "Nuk ke faj"
 • 2020 - "Parajsa Ime" (me Alban Skenderaj?

Referimet Redakto