Erandio është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Greater Bilbao, të provincës Biscay, në Komunitetin e Baskisë. Erandio ka 24326 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 18 km2.

Erandio
Erandio
Erandio
Stema zyrtare e Erandio
Popullsia
 • Gjithsej24.326
Faqja zyrtare[[1] www.erandio.net/cas/site/%20Town%20Hall]]

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto