Estaràs

komunë në Spanjë


Estaràs është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Segarra, të provincës Lleida, në Katalonia.

Estaràs
Komunë
Vendndodhja
Estaràs is located in Spanjë
Estaràs
Estaràs

Koordinatat: 41°41′38″V 1°22′46″L / 41.69389°V 1.37944°L / 41.69389; 1.37944

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Segarra
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 41′ 38″ Veri

1° 22′ 46″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Estaràs – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale