Estubeny

komunë në Spanjë

Estubeny është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Costera, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Estubeny ka 138 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 6.4 km2.

Estubeny
Estubeny 08.JPG
Stema zyrtare e Estubeny
Popullsia
 • Gjithsej138
Emri i banorëveEstubenyer, estubenyera
Faqja zyrtareWebfaqja zyrtare

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto