"Euphoria" (shqip: eufori) është këngë nga Loreen. Këngë kjo e cila fitoi Melodifestivalen 2012, dhe do riprezantojë Suedinë në Festivalin Evropian të Këngës 2012Baku.

"Euphoria"
Këngë nga Loreen
Publikimi 26 shkurt 2012
Formati CD Single.
Regjistrimi 2012
Zhanri Pop, dance
Gjatësia 3:01(versioni single) 3:33(versioni në album)
Tekstshkrues Thomas G:son
Petter Boström
Producer Peter Bostrom ,Seventyeight
Kronologjia e këngëve

"Sober"
(2011)
Euphoria
(2012)
"Crying Out your name"
(2012)

Flag of Sweden.svg Euphoria
Festivali Evropian i Këngës 2012
Shteti Suedia
Performues Loreen
Zhanri Eurodance
Gjuha Angleze
Kompozitorë Thomas G:son
Peter Bostörm
Tekstshkrues Thomas G:son
Petter Boström
Performanca e Finales
Vendi në Gjysëm-Finale 1
Pikët në Gjysëm-Finale 181
Vendi në Finale 1
Pikët në Finale 372
Paraqitjet tjera
◄ Popular (2011)   

PozitatRedakto

Listat zyrtareRedakto

Listë (2012) Pozicioni top
  Finlanda 1[1]
  Norvegjia 11[2]
  Suedia 1[3]

Në SuediRedakto

  Sverigetopplistan[3]
Javë 1 2 3 4 5 6 7
Pozicion
12
1
1
1
1
1
1

ReferimetRedakto

  1. ^ Euphoria on the chart[lidhje e vdekur]
  2. ^ norwegiancharts.com 25 mars 2012 Stampa:En
  3. ^ a b Euphoria chart history swedishcharts Stampa:En
Parardhësi 
"Popular" nga Eric Saade
 Fituesi i Melodifestivalen 
2012
Pasardhësi 
?