Eyjafjardarsveit

komunë në Islandë
(Përcjellë nga Eyjafjarðarsveit)

Eyjafjardarsveit (islandisht: [Eyjafjarðarsveit] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Verilindor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Verilindore.

Eyjafjardarsveit
Eyjafjarðarsveit
Komunë
Vendndodhja e komunës
Vendndodhja e komunës
Popullsia
 • Gjithsej1.026

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto