Fene është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ferrol, të provincës A Coruña, në Galicia. Fene ka 14165 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 26.29 km2.

Fene
Stema zyrtare e Fene
Popullsia
 • Gjithsej14.165
Faqja zyrtarewww.fenecidadan.net

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto