Figaró-Montmany

komunë në Spanjë

Figaró-Montmany është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Figaró-Montmany ka 1112 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 15.07 km2.

Figaró-Montmany
El-figaro-1208-01.jpg
Popullsia
 • Gjithsej1.112

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto