Figueroles

komunë në Spanjë


Figueroles është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alcalatén, të provincës Castellón, në Komunitetin e Valencias. Figueroles ka 590 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 12.1 km2.

Figueroles
Qytet
Vendndodhja
Figueroles is located in Spanjë
Figueroles
Figueroles

Koordinatat: 40°7′V 0°14′P / 40.117°V 0.233°P / 40.117; -0.233

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Castellón
Qarku Alcalatén
Kryetari i Bashkisë Luis Gregori Herrando
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.1 km2
Lartësia 360 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12122

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto