Finestrat

komunë në Spanjë

Figueroles është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alcalatén, të provincës Castellón, në Komunitetin e Valencias. Figueroles ka 590 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 12.1 km2.

Figueroles
Finestrat
Finestrat
Popullsia
 • Total590
Demonym(s)Figuerolers

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto