Fjallabyggd (islandisht: Fjallabyggð), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Verilindor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Verilindore.

Fjallabyggd
Fjallabyggð
Komunë
Vendndodhja e komunës
Vendndodhja e komunës
Popullsia
 • Gjithsej2.010
{{{postal_code_type}}}
580, 625

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto