Fjarðabyggð (islandisht: [Fjarðabyggð] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin lindor, dhe është pjesë e zonës zgjedhore verilindore.

Fjarðabyggð
Fjarðabyggð
Komunë
Vendndodhja e komunës
Vendndodhja e komunës
Popullsia
 • Gjithsej4.675
{{{postal_code_type}}}
715, 730, 735, 740, 750, 755

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto

65°02′00″N 14°13′00″W / 65.03333°N 14.21667°W / 65.03333; -14.21667