Fljótsdalshérað

komunë në Islandë

Fljótsdalshérað (islandisht: Fljótsdalshérað), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Lindor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Verilindore.

Fljótsdalshérað
Fljótsdalshérað
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni Lindor
Provinca Zona Verilindore
Udhëheqës Björn Ingimarsson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8,884 km2
Popullsia 3,463 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00
Kodi Postal 700, 701

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto