Florjon Mima

politikan shqiptar

Florjon Mima (lindur më 2 maj 1962Tiranë) është deputet i Partisë DemokratikeKuvendin e Shqipërisë.[1][2] Florjon Mima është i biri i aktorit të shquar shqiptar Prokop Mima.

Florjon Mima
Florjon Mima.jpg
Deputet i Kuvendit të Shqipërisë
2009 – Vazhdon
Ministër i Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjitikës
4 prill 2013 – 16 shtator 2013
Të dhënat personale
Lindi më: 2 maj 1962
Lindi në: Tiranë
Kombësia: Shqiptar
Profesioni: politikan, ekonomist
Shkolla e kryer: Universiteti i Tiranës (ekonomi)
Partia politike: PD

Florjon Mima është diplomuar në Fakultetin Ekonomik të Universitetit të Tiranës më 1987.

Shiko edheRedakto

Burimet e të dhënaveRedakto


  Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.

  1. ^ KQZ Rezultatet Përfundimtare të Zgjedhjeve për Kuvendin e Shqipërisë 2013
  2. ^ Kuvendi i Shqipërisë - Jetëshkrimet e deputetëve