Fogars de Montclús

komunë në Spanjë

Fogars de Montclús është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Fogars de Montclús ka 453 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 39.02 km2.

Fogars de Montclús
Santa Fe del Montseny.jpg
Popullsia
 • Total453

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto