Foios është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Horta Nord, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Foios ka 6477 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 6.5 km2.

Foios
Stema zyrtare e Foios
Popullsia
 • Gjithsej6.477
Emri i banorëveFoiero/a
Faqja zyrtarewww.foios.es

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto