Fontanilles

komunë në Spanjë


Fontanilles është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Empordà, të provincës Girona, në Katalonia. Fontanilles ka 167 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 9.29 km2.

Fontanilles
Komunë
Vendndodhja
Fontanilles is located in Spanjë
Fontanilles
Fontanilles

Koordinatat: 42°0′43″V 3°6′29″L / 42.01194°V 3.10806°L / 42.01194; 3.10806

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Baix Empordà
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.29 km2
Popullsia 167 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 0′ 43″ Veri

3° 6′ 29″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto