Forallac

komunë në Spanjë


Forallac është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Empordà, të provincës Girona, në Katalonia. Forallac ka 1785 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 49.97 km2.

Forallac
Komunë
Vendndodhja
Forallac is located in Spanjë
Forallac
Forallac

Koordinatat: 41°57′27″V 3°3′24″L / 41.95750°V 3.05667°L / 41.95750; 3.05667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Baix Empordà
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 49.97 km2
Popullsia 1785 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 57′ 27″ Veri

3° 3′ 24″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Forallac – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale