Fragaria moschata

lloj i bimëve
Fragaria moschata
Fragaria moschata
Fragaria moschata
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Rosales
Familja: Rosaceae
Rosoideae
Grupi: Fragaria
Fragaria moschata

Fragaria moschata (lat.Fragaria moschata ) është bimë që klasifikohet në familjen e bimëve Rosoideae.

Shiko dhe këtëRedakto

Fragaria moschata në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Rosoideae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale