Fragaria viridis

lloj i bimëve
Fragaria viridis
Fragaria viridis
Fragaria viridis
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Rosales
Familja: Rosaceae
Rosoideae
Grupi: Fragaria
Fragaria viridis

Fragaria viridis (lat.Fragaria viridis ) është bimë që klasifikohet në familjen e bimëve Rosoideae.

Shiko dhe këtëRedakto

Fragaria viridis në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Rosoideae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale


  Ky artikull në lidhje me biologjinë është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.