Merge-arrows.svg
Ndihmoni që kjo pjesë dhe pjesa Frederik Engels të bashkohen në një artikull të vetëm. {{{2}}}


QSicon in Arbeit.svg Ky artikull apo seksion është jo i plotë ose me cilësi të dobët. Mund të ndihmoni Wikipedian duke e përmirësuar!
Ky artikull duhet të përmirësuar në:  Nuk ka përmbajtje të mjaftueshme --Liridon 16 mars 2011 16:56 (CET)


Friedrich Engels (lindi 28 nëntor 1820BarmenPreußen (Wuppertal); vdiq më 5 gusht 1895Londër) ka qëne një Filozof ,Historian, Gazetar dhe Komunist Revolucionargjerman. Ai zhvilloi frymën revolucinare së bashku me Karl Marx që sot emërtohet si Marxismus.

LidhjeRedakto

  Wikisource: Friedrich Engels – Burime dhe tekste të plota

ShkrimeRedakto

Te tjeraRedakto

ReferimeRedakto