Fuenterrobles

komunë në Spanjë

Fuenterrobles është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Requena-Utiel, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Fuenterrobles ka 737 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 49.5 km2.

Fuenterrobles
Flamuri i Fuenterrobles
Stema zyrtare e Fuenterrobles
Popullsia
 • Total737
Demonym(s)fuenterrobleño/a
Faqja zyrtarewww.fuenterrobles.net

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto