Fushë-Arrëzi

fshat në Shqipëri

Fushë Arrëzi është një qytet në Shqipëri.

Fushë-Arrëzi
{{{postal_code_type}}}
4402
Faqja zyrtare[ Bashkia e Fushë-Arrëzit]

HistoriaRedakto

GjeografiaRedakto

Fushë-Arrëzi ndodhet në Rrethin e Pukës. Shtrihet rreth 550 metra mbi nivelin e detit.

DemografiaRedakto

EkonomiaRedakto

KulturaRedakto

PolitikaRedakto

Shiko dhe këtëRedaktoLidhje të jashtmeRedakto