Koordinatat: 42°24′V 19°35′L / 42.4°V 19.59°L / 42.4; 19.59

Rrethi i Pukës është njëri nga 36-të rrethet e Shqipërisë. Rrethi bën pjesë në Qarkun të Shkodrës. Rrethi i Pukës ka 34,000 banorë (sipas 2004), një sipërfaqe prej 1,034 km² dhe kryeqendër Pukën.

link={{{të çon}}}

Ndarja administrativeRedakto

Vendbanime tjera të njohura në këtë rreth janë:

Shiko edheRedakto