Gërdoc është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Plepas.

Gërdoc
Plepas
Fshat
Vendndodhja
Gërdoc is located in Kosova
Gërdoc
Gërdoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 49′ 19″ Veri

21° 13′ 9″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto