Gërdoc është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Plepas.

Gërdoc
Plepas
Fshat

Shih dhe këtë Redakto

Lidhje të jashtme Redakto