Gërnçari (Kllokot)

fshat në Kosovë

Gërnçar është një vendbanim në komunën e Kllokotit, Kosovë.

Gërnçar
Fshat
Vendndodhja
Gërnçar is located in Kosova
Gërnçar
Gërnçar
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Kllokot
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 583 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 19′ 38″ Veri

21° 24′ 59″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto