Gallifa është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Occidental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Gallifa ka 215 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 16.2 km2.

Gallifa
The castle became a church
The castle became a church
Flamuri i Gallifa
Stema zyrtare e Gallifa
Popullsia
 • Gjithsej215
Faqja zyrtarewww.gallifa.net

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto