Gandesa është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Terra Alta, të provincës Tarragona, në Katalonia. Gandesa ka 3222 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 71.2 km2.

Gandesa
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Gandesa is located in Spanjë
Gandesa
Gandesa

Koordinatat: 41°3′19″V 0°26′23″L / 41.05528°V 0.43972°L / 41.05528; 0.43972

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Terra Alta
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 71.2 km2
Lartësia 368 m (m.n.d.)
Popullsia 3222 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43064
Koordinatat 41° 3′ 19″ Veri

0° 26′ 23″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Gandesa – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale