Hape menynë kryesore


Garcibuey është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Sierra de Francia, të provincës Salamanca, në Castile dhe León. Garcibuey ka 218 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 12.51 km2.

Garcibuey
Komunë
noform
Vendndodhja
Garcibuey is located in Spanjë
Garcibuey
Garcibuey

Koordinatat: 40°31′V 5°59′P / 40.517°V 5.983°P / 40.517; -5.983

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Salamanca
Qarku Sierra de Francia
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.51 km2
Lartësia 691 m (m.n.d.)
Popullsia 218 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit garcibueño, -a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 37658
Prefiksi 923

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto