Garraf është komarka (qark) në provincën Barcelona, në komunitetin e Katalonjës, Spanjë. Ky qark ka një popullsi prej 143066 banorë (2009), dhe një sipërfaqe prej 185.3 km2.

Garraf
Location of Garraf
Popullsia
 • Gjithsej143.066

Lista e komunave Redakto

Canyelles, Cubelles, Olivella, Sant Pere de Ribes, Sitges, Vilanova i la Geltrú

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto

  •   Commons: Garraf – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale