Olivella është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Garraf, të provincës Barcelona, në Katalonia. Olivella ka 3405 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 38.75 km2.

Olivella
Olivella and its church
Olivella and its church
Stema zyrtare e Olivella
Popullsia
 • Gjithsej3.405
Faqja zyrtarewww.olivella.es

Referimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto