Sant Pere de Ribes

komunë në Spanjë

Sant Pere de Ribes është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Garraf, të provincës Barcelona, në Katalonia. Sant Pere de Ribes ka 28399 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 40.71 km2.

Sant Pere de Ribes
panoramë e qytetit
panoramë e qytetit
Stema zyrtare e Sant Pere de Ribes
Popullsia
 • Gjithsej28.399

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto