Garrigoles

komunë në Spanjë

Garrigoles është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Empordà, të provincës Girona, në Katalonia. Garrigoles ka 164 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 9.4 km2.

Garrigoles
Komunë
Vendndodhja
Garrigoles is located in Spanjë
Garrigoles
Garrigoles

Koordinatat: 42°6′35″V 3°1′58″L / 42.10972°V 3.03278°L / 42.10972; 3.03278

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Baix Empordà
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.4 km2
Popullsia 164 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 6′ 35″ Veri

3° 1′ 58″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto